Що потрібно для підписання декларації із своїм лікарем
МОЗ Украіни стверждує, що медреформа дає пацієнту можливість вибрати того лікаря, який працює ближче, або того, якому довіряє більше. У 2018 році заклад, в якому працює сімейний лікар, терапевт чи педіатр, почне отримувати пряму річну оплату за обслуговування кожного пацієнта, який уклав з ним договір. Планується, що у 2018 році середня виплата на первинній ланці складе близько 370 грн на одного пацієнта, у 2019 — 450 грн. Практика у 2000 пацієнтів може мати річний дохід від 740 000 грн до 1 000 000 грн у 2018 та від 900 000 до 1 200 000 грн у 2019. У цей бюджет входять оренда кабінету, оплата роботи лікаря, медсестри (фельдшера), прості витратні матеріали та часткове покриття аналізів. Близько половини цих коштів — видатки практики, все інше — зарплата працівників (лікаря, медсестер, фельдшерів).
За цими тарифами закладам первинної медичної допомоги буде платити ДЕРЖАВА — саме для того, щоб у медичних працівників були гідні зарплати і щоб ці гроші НЕ платили пацієнти, як це відбувається зараз. Тож йдучи до лікаря, пам’ятайте, що це не безкоштовна послуга, за яку ви маєте покласти «подяку» в кишеню лікарю. Це медична послуга, за яку заплачено з ваших податків.
Ви можете обрати будь-якого терапевта для дорослого, педіатра
для дитини, або сімейного лікаря для всієї родининезалежно від місця Вашого проживання чи реєстрації.
Можна скористатися кількома варіантами вибору лікаря:
·
найпростіший – вибрати того лікаря,
якого Ви вже добре знаєте, бо обслуговувалися у нього і залишилися задоволені
результатом (або його рекомендували знайомі чи родичі);
·
звернутися в будь-який медичний заклад і
познайомитися з лікарями. Дізнатися відповідь на питання, що цікавлять можна в
реєстратурі або на сайті медзакладу.
Уважно перевірте дані перед тим, як підписати декларацію. Декларація з’явиться в системі після подвійної авторизації: лікар попросить назвати код, який надійде вам СМС-повідомленням. Якщо ж у вас немає мобільного телефону, лікар сфотографує або зісканує Ваші документи, щоб долучити їх до декларації. Тільки після цього декларація з’явиться у системі.
Декларація підписується в двох примірниках – один залишається у пацієнта, другий – у медустанові.